ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7542179
*
nr 754 2179
Spegel
Dux Avanti, höjd: 114
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 17:03:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 16:06:19
1
Vinnande bud
23/4 16:48:17
2
150 kr
23/4 16:49:28
2
250 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dux avanti spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 754 2179
Spegel
Dux Avanti, höjd: 114
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 16:06:19 | 1 | Vinnande bud |
23/4 16:48:17 | 2 | 150 kr |
23/4 16:49:28 | 2 | 250 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dux avanti spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14